+38-067-673-66-22, +38-096-275-54-04

A trip to the waterfall Shipit

Водоспад Шипіт – сумна легенда втраченого кохання…

У Міжгірському районі, біля села Подобовець, є в горах водоспад Шипіт, який славиться своєю красою і співо-звуками. Вічно гучить, ніби грізно на Когось чи на щось шипить. Тому й Шипіт. Якщо прислухатися, то він справді шепче казку про високі гори-полонини, про «Високий Верх», гору «Магуру» і ніби розповідає туристам давню легенду втраченого кохання, яка й дала йому таку назву.

Повідають, що колись у селі Пилипець жила молода закохана пара. Багатійка Марійка покохала бідняка Іванка. Аби зустрічатися з коханим попри заборону матері, закохані зустрічалися під Боржавськими полонинами, там де гора Високий Верх.

– Тут нас, Марійко, ніхто не увидить, ніхто не скаже твоїй матері. Тільки сам Бог буде нам свідком, – переконував Іванко свою кохану. – Та не так сталося як гадалося: мати довідалася про закоханих. Ледве стримуючи гнів, вона побігла під полонину й почала проклинати молодят… Її прокльони біло почуто: страшенна злива з громами і блискавицями, спричинила бурхливі гірські потоки, які підхопили Йванка й Марійку в урочищі Ями і понесли у провалля. Водоспад роз’єднав руки молодят і поніс Іванка – в праву течію, Марійку – в ліву, згодом – у провалля…

Так прокльони матері було вислухано. Чорна від горя, вона щоденно приходила до водоспаду і просила його повернути дітей. Проте усе було марно – водоспад лише грізно торохкотів водами, немов докоряв її за її провину. А одного разу сталося диво – у ніч на Йванів день (Русаля) матері здалося, що вона ніби чує голос своєї доньки, як та шепчеться серед хвиль зі своїм коханим Іванком. Приголомшена, вона закричала:

– Слухайте! Або не чуєте той шепот, як вони шепчуться між собою? То вони, вони шепчуться, моя Марійка й Йван-ко!..

І до нині водоспад називають Шепотом… Довколишні ліси та бори розуміють ту казку. Розуміють її і численні туристи, що навідуються туди щороку. Вони милуються мелодією каскадів і слухають давню легенду…

Природа дарує насолоду однаково всім. І Шипіт заворожує кожного будь-яким своїм неповторним звуком чи мелодією. І Ви також маєте змогу побачити цей диво-водоспад та почути його «спів», а ми допоможемо Вам за будь-якої пори року.

Тривалість маршруту приблизно 5 годин

Протяжність – 82 км

інструктор супроводжує на окремому квадроциклі