В Україні можливе запровадження аварійних відключень електроенергії до п’яти годин на добу. Це станеться, якщо спекотна погода триватиме щонайменше тиждень, а Росія відновить масовані удари по енергетичній інфраструктурі. Про це заявив голова НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко.
Вечірні піки під загрозою
За словами Зайченка, за високих температур та обстрілів обмеження застосовуватимуть у вечірні години найбільшого споживання. «Ми розуміємо, що денну зону ми покриємо за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої і відновлюваної генерації, а от вечірні піки, на жаль, потрібно буде балансувати за рахунок наших споживачів», — зазначив він.
Водночас без нових ударів по енергетичних об’єктах країна має високі шанси пройти літо без обмежень. У 2026 році енергосистема підготовлена краще, ніж торік. Розвивається розподілена генерація, будуються нові електростанції з додатковим захистом, посилюється безпека підстанцій.
«Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як „Укренерго“, так і операторів систем розподілу, тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку», — підсумував Зайченко.
За базовим сценарієм дефіцит потужності може сягати до 1 ГВт у вечірній пік з 18 до 23 години. У разі обстрілів, але не критичних, та звичайної літньої погоди відключення ймовірні за графіком — по дві-три години на добу.












Leave a Reply